INFORMACJA

INFORMACJA
Dla rodziców i opiekunów dzieci przyjętych do Samorządowego Przedszkola w Magnuszewie
w roku szkolnym 2016/2017.

Dyrekcja Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie
informuje, że Samorządowe Przedszkole w Magnuszewie rozpoczyna pracę
od 22 sierpnia 2016 roku.

p1

 

Informacja - przedszkole

przedszkoleINFORMACJA

Dla rodziców i opiekunów dzieci przyjętych
do Samorządowego Przedszkola w Magnuszewie 
w roku szkolnym 2016/2017.

Od dnia 16 sierpnia 2016r. do dnia 19 sierpnia 2016r. zapraszamy wszystkich rodziców do obowiązkowego podpisania umowy o świadczeniu usług oraz zapoznania się z regulaminem opłat w przedszkolu. W godzinach od 8.30 do 12.00.

Z A P R A S Z A M Y !

Wakacje 2016

zyczenia wakacje2016

Bieszczady 2016

DSCN7891 001Tradycją stał się coroczny wyjazd na przełomie maja i czerwca, uczniów klas IV­VI Szkoły Podstawowej na "zieloną szkołę". Przygotowywali się do niej cały rok. Odkładali oszczędności, zbierali informacje o miejscach, które chcą odwiedzić, a także starali się osiągnąć jak najwyższe wyniki w nauce, bo przecież wycieczka to nagroda za wytrwałą naukę i dobre zachowanie. Każdy uczestnik musiał spełnić podstawowy warunek: uzyskać pozytywne oceny proponowane na koniec roku i pozytywną opinię wychowawcy. 
Uczniowie wyjeżdżający na wycieczkę szkolną są niejako ambasadorami naszej szkoły i swoich rodzin. "Jak cię widzą, tak cię piszą” mówi stare przysłowie. Na takich wyjazdach odkrywają się prawdziwe natury uczestników. Zachowanie uczniów jest wizytówką szkoły, ale przede wszystkim ich rodziny. Dziecko w pewien sposób "zdaje egzamin z kultury osobistej, odpowiedzialności i samodzielności”.
30 maja wczesnym rankiem 48 śmiałków wyruszyło na poszukiwania przygód. Po kilkugodzinnej podróży dotarli do Ustrzyk Dolnych, gdzie zamieszkali w uroczym pensjonacie "Viking”. Na początek dokonali rozeznania w terenie. Nazajutrz poznawali florę i faunę Bieszczad w Muzeum. Następnie zwiedzili Ogród Biblijny i wystawę miniatur cerkwi i kościołów, a także zaporę w Myczkowcach. Szczególną atrakcją był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim podczas, którego uczestnicy podziwiali przepiękne widoki i słuchali opowieści przewodnika.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Czarnolasu

19 maja uczniowie kl. Va i Vb SP zwiedzili Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. 
Omawiając fraszki na lekcji języka polskiego uczniowie zapragnęli bliżej poznać biografię wielkiego poety polskiego ­ "ojca polskiej poezji”. Poprosili nauczycieli o zorganizowanie wycieczki do Czarnolasu, gdzie spędził dojrzałe lata życia ten wielki człowiek renesansu. Tutaj wiódł szczęśliwy żywot ziemianina, ojca, poety. W rodzinnych dobrach, w otoczeniu najbliższych, przyjaciół, ciesząc się należnym uznaniem i szacunkiem, czerpał radość z obcowania z przyrodą, spokojnego i uczciwego życia. Nic co ludzkie nie było mu obce, również cierpienie i słabość. Po śmierci córki, maleńkiej Urszulki, odnajduje złoty środek i odzyskuje równowagę jak przystało na humanistę i stoika.

Czytaj więcej...

Finał XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego

DSCN0244 001Uczennice Szkoły Podstawowej w Magnuszewie Julia Grądziel kl. IVb, Julia Grzybowska kl.Ia, Magda Wójcik 0d zostały laureatkami XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego.
21 kwietnia odbył się koncert laureatów w Kuźni Artystycznej w Radomiu. Jury w składzie: pan Marian Popis i pan Jerzy Iwański po wysłuchaniu recytatorów nagrodziło laureatów pamiątkowymi dyplomami oraz książkami. Była to także okazja do spotkania młodych artystów i ich opiekunów, wymiany doświadczeń.
Serdeczne gratulacje i podziw dla talentu naszych uczennic.

Ewa Stopka

SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA NASZEJ SZKOŁY!

sport 5Dnia 07.04.2016 roku w naszej szkole odbyły się gminne rozgrywki klas VI w piłkę nożną. Do turnieju przystąpili chłopcy z PSP Chmielew, PSP Magnuszew oraz PSP Rozniszew. Wszystkie drużyny rozegrały między sobą 10 minutowe mecze. Gra była pełna emocji. Każda z drużyn zaprezentowała się jak najlepiej mogła, jednak najlepsza okazała się drużyna z naszej szkoły, która zdobyła pierwsze miejsca. W skład jej wchodzili chłopcy: Mateusz Leszczyński, Damian Filipczak, Kacper Jasion, Kacper Koczyk, Krzysztof Szczyrek, Mateusz Wójcik, Igor Ciostek, Michał Kęsik oraz Kamil Jaworski. W tym samym składzie zaprezentowali naszą szkołę 16.04.2016 roku na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, gdzie po pokazaniu wielkiego zaangażowania zdobyli II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

obraz„Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą”.

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki odbywały się w Publicznym Gimnazjum w Świerżach Górnych. Od godziny 10:00 młodzież z całego powiatu kozienickiego rozpoczęła świętowanie tegorocznego „Głosu”.

Czytaj więcej...

Losowe zdjęcie z galerii

Logowanie

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.