Wszystkie dni

2018-02-24 16:34:49

godlo polski svg

BEZPIECZNE FERIE!!!

IMG 4165 001Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, w dniu 5 stycznia 2018r. odbyło się profilaktyczno-edukacyjne spotkanie z udziałem przedstawicieli policji z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach oraz leśniczego z Nadleśnictwa Dobieszyn.
Funkcjonariusze policji przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych jeziorach i rzekach, omawiali, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom niebezpiecznym i reagować w razie wypadku. Przestrzegali również przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Policjanci przypomnieli uczniom o noszeniu odblasków.
Przedstawiciel straży w swoim wystąpieniu przypomniał o zagrożeniu jakim jest ulatniający się tlenek węgla. Przypomniał, co to takiego jest, jak się ustrzec przed nim. Mówił także o pożarach, jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze, gdy dzwonimy na numer alarmowy, jak zabezpieczyć się przed ogniem czy dymem gdy jesteśmy w budynku, który płonie. Omówił też zasady bezpiecznego zachowania się na lodzie oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.
Kolejny nasz gość omówił, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Zachęcał do budowania karmników i dokarmiana ptaków.

Beata Marczak

(GALERIA ZDJĘĆ)

Like it :-)

facebook 256

Losowe zdjęcie z galerii

KP

Zajrzyj tam:

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.