Wszystkie dni

2018-02-24 16:34:49

godlo polski svg

LAUREACI XV MAZOWIECKIEGO PRZEGLĄDU RECYTATORSKIGO JEDNEGO POETY 2017

IMG 0323 0017 listopada 2017 r. w Domu Kultury Kolorowa w Warszawie odbył się XV Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety. Tym razem uczestnicy prezentowali twórczość współczesnej poetki Ewy Lipskiej. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie:

1. Ewelina Narkiewicz - kl. II B gimnazjum
2. Karolina Pucek - kl. IIB gimnazjum
3. Natalia Szczudlińska - kl. IIIA gimnazjum
4. Daniel Kutyła – kl. II liceum
5. Przemysław Marchewka - kl. II liceum
6. Norbert Michalczyk – kl. II liceum

Jury po przesłuchaniu recytatorów z całego województwa mazowieckiego postanowiło przyznać nagrody. Laureatami Konkursu zostali dwaj uczniowie naszego LO:

IMG 0153 001

Daniel Kutyła oraz Norbert Michalczyk. 17 listopada 2017 r. zwycięzcy mieli zaszczyt wziąć udział w Koncercie Laureatów, który swą obecnością uświetniła autorka wierszy Ewa Lipska, wielokrotnie nagradzana za dorobek literacki. Była to okazja do bezpośredniego kontaktu i rozmowy z twórczynią poezji współczesnej. W rozmowie wyraziła ona ogromny szacunek i uznanie dla młodych ludzi, którzy interesują się poezją, krzewią kulturę i piękno języka. Spotkanie stało się również żywą lekcją o poezji i poetce. Na zakończenie uroczystości laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy z pamiątkowym wpisem Ewy Lipskiej. Niepowtarzalny klimat tego wieczoru i obecność twórczyni wierszy na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wydarzenia. Naszym laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !
Dziękujmy Państwu Marioli i Mieczysławowi Kutyłom za zapewnienie uczniom i opiekunowi dowozu na Koncert.

L. Ciża

Like it :-)

facebook 256

Losowe zdjęcie z galerii

KP

Zajrzyj tam:

Copyright © 2012. ZSiPO w Magnuszewie.